Lietojot tālāk šo lapu jūs piekrītat sīkdatņu (cookies) lietošanai. Jebkurā laikā jūs variet mainīt šos noteikumus pārlūkprogrammas iestatījumos.

Lūdzu norādiet vai Jūs esat

Dušas kabīņu tendences

Kad, iekārtojot vannas istabu, tiek izvēlēta duša, par galvenajiem izvēles kritērijiem visbiežāk izvirzīti vietas ekonomija, ātrums, kādā iespējams nomazgāties, un ērtums. Ražotāju piedāvātais klāsts ir plašs un tehniskie risinājumi daudzveidīgi, tāpēc SIA Eva-Sat tirdzniecības vadītājs Jānis Banders palīdz iespējās neapjukt.

Kad, iekārtojot vannas istabu, tiek izvēlēta duša, par galvenajiem izvēles kritērijiem visbiežāk izvirzīti vietas ekonomija, ātrums, kādā iespējams nomazgāties, un ērtums. Ražotāju piedāvātais klāsts ir plašs un tehniskie risinājumi daudzveidīgi, tāpēc SIA Eva-Sat tirdzniecības vadītājs Jānis Banders palīdz iespējās neapjukt.

Profili un paliktņi

Raksturojot dušu veidus, jāteic, ka iespējamas profilu un bezprofilu dušas, no kurām otrās iemantojušas elegantāku izskatu un līdz ar to arī lielāku cenu, ko diktē unikāli dizaina risinājumi. Arī profilu dušu vizuālās iespējas ir visdažādākās, turklāt to cena ievērojami mazāka – iespējami profili baltā, pelēkā, sudrabainā, zelta vai hroma krāsā. Vēl viens spilgts dušu raksturlielums, ko svarīgi ņemt vērā, izdarot izvēli – dušas ar paliktni vai bez tā. Bezpaliktņu dušas modelis populārs kļuvis Skandināvijā un šādas dušas pluss ir tas, ka lietotājam nav jāpārkāpj šķērslis, lai nomazgātos, un līdz ar to tiek izslēgta iespēja savainoties paslīdot un pakrītot.

Paliktņi līdzīgi kā vannas iespējami no tērauda, akrila un akmens masas. J. Banders stāsta: “Tērauds ir ciets materiāls, to būs grūti saskrāpēt, tādēļ tas uzskatāmas par visilglaicīgāko. Mīnuss tērauda dušas paliktņiem varētu būt vēsums, taču to kompensē siltais ūdens. Akrila un akmens masas paliktņus varētu ierindot vienā kvalitātes līmenī, taču akrils ir vieglāks, līdz ar to ērtāk uzstādāms un mazāk slīdīgs, savukārt akmens masas paliktņu formas iepējams veidot pēc sirds patikas, tie ir vizuāli pievilcīgāki.” Izvēloties dušas paliktni, J. Banders iesaka izraudzīties sifonu, kas ir 90 milimetru plats, nevis 60, kā ierasts, jo tā ūdens caurlaidība būs daudz lielāka.

Alternatīva – dušas traps

Alternatīva paliktņiem ir dušas, kas izbūvētas uz esošās vannas istabas grīdas kurā ūdens novadīšanai iestrādāts dušas traps. Pēdējā laika aktualitāte vannas istabu izbūvē ir dizaina dušas teknes, kas ne tikai nevainojami veic savu pamatfunkciju un aizvada iztērēto ūdeni, bet arī piešķir telpas kopskatam izsmalcinātu eleganci. “Dizaina tekņu piedāvājums ir plašs un to cenas svārstās no 200 eur līdz 400 eur,” teic J. Banders.

Kā atzīst SIA Eva-Sat pārstāvis, bieži novērots, ka pircēji jauc jēdzienus – dušas stūris un dušas kabīne. “Ar dušas stūri saprotam tikai divas malas, bet ar kabīni – visas četras malas,” viņš paskaidro, minot, ka piedāvājumā ir dušas arī ar četrām sienām, kas ļauj divas telpas sienas dušas vietā atstāt neflīzētas. “Dušas kabīņu ražošanā tiek izmantots rūdīts stikls, lai, to sasitot, tas sabirtu sīkos gabaliņos un lietotājs neiegūtu dzīvībai bīstamus savainojumus. Daži ražotāji stikla vietā piedāvā polisterolu jeb plastmasu. Stikli tiek apstrādāti ar materiāliem, kas atgrūž kaļķi un ļauj to ilgāk saglabāt tīru – uz virsmas nonākušais ūdens veido piles, līdz ar to traipi nav tik ātri pamanāmi,” J.Banders informē par risinājumiem. Arī vēršanas variācijas ir visdažādākās – bīdāmas un veramas durvis - no viena sāna, no vidus uz abām pusēm un citas. Populāras pašlaik kļūst arī vaļējās dušas ar ierobežotu ūdens plūsmu, lai tas nešļakstītos apkārt. Ja telpa atļauj, tad var izvēlēties Walk-in dušas, kur nekas nav jāver, bet brīvi var iet un nomazgāties.

Meistara darba kvalitāte

“Latvijā populāri ražotāji ir Ravak un Roltechnik – Baltijas valtīs viņu cenas ir krietni zemākas kā Eiropā. Šie abi ir čehu brendi, kas piedāvā kvalitāti par pieejamu cenu. Nākamais līmenis ir skandināvu ražotāji Ifö, Gustavsberg un Pälme, kam seko austriešu un vāciešu kvalitātes standarti un ražotājs HÜPPE,” informē J. Banders un pauž uzskatu, ka, “izvēloties lētākos risinājumus, klients pērk cenu nevis produktu, kas turklāt visbiežāk ir neizturīgs, ar nekvalitatīviem savienojumiem un ātri nolietojas”.

“Dušas kabīņu ilgmūžība atkarīga no meistara darba kvalitātes. Uzstādot dušas kabīni, svarīgi izmantot šim nolūkam atbilstošu kvalitatīvu sanitāro silikonu, kas neļaus veidoties sēnītēm un ātri neizžūst. Visbiežāk dušas kabīnēs līdzīgi kā automašīnām diski, pirmie nolietojas un plīst durvju ritentiņi, tāpēc labāk būtu izvēlēties veramas vai Walk-in dušas” uz bojājumiem uzmanību vērš SIA Eva-Sat tirdzniecības vadītājs. Būtiski dušas kalpošanas laiku paildzinās rūpīga dušas kopšana – nav ieteicams lietot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus, pietiek uz drāniņas uzklāt kādu saudzīgu virsmām paredzētu līdzekli, vieglām kustībām notīrīt un noskalot ar tīru ūdeni.

UZZIŅAI

  • Oktobrī veikalos Komforts noris Ifö dienas, kas nozīmē, ka brenda produktus iespējams iegādāties par izdevīgām cenām.
  • Ifö ir skandināvu brends, kas piedāvā dušas kabīnes, vannas, podus un vannasistabas mēbeles. Ifö pārstāv minimālisma stilu, piedāvājot augstu zviedru kvalitāti, turklāt produktu detaļas iespējams pasūtīt vēl 15 gadus pēc tā ražošanas.

Interviju sagatavoja
Ginta AUZNIECE