Lietojot tālāk šo lapu jūs piekrītat sīkdatņu (cookies) lietošanai. Jebkurā laikā jūs variet mainīt šos noteikumus pārlūkprogrammas iestatījumos.

Lūdzu norādiet vai Jūs esat

Purmo radiatoriTuvojoties drēgnajam laikam, jau laikus, māju un dzīvokļu īpašniekiem, ir vērts padomāt par radiatoru nomaiņu, lai ziemas sezonā uzturēties mājoklī būtu silti un patīkami. Bieži, vecie čuguna radiatori liekas vēl gana labi, bet visbiežāk tas ir mānīgi, jo spējam novertēt tikai vizuālo izskatu. Iespējams, ka vecais radiators pie sienas jau atrodas vairākus gadu desmitus un laika gaitā uz radiatora iekšējām sieniņām ir izveidojies nosēdumu slānis, kas neļauj siltumam nonākt telpā. Tāpēc radiators savas funkcijas pilda tikai par 50%, vai pat vēl mazāk.

Pie radiatoru nomaiņas jāatceras, ka primārais radiatoru uzdevums ir piegādāt sabiedriskajām un dzīvojamām telpām optimālu siltuma daudzumu – lai tā nebūtu par maz, bet lai arī nebūtu pārpalikumu. Tāpēc, pirms radiatoru maiņas noteikti būtu jākonsultējas ar speciālistu, kurš tad arī precīzi noteiks nepieciešamo siltuma jaudu attiecīgajai telpai, ņemot vērā visus nepieciešamos apkures sistēmas parametrus. Nepiemērota radiatora vai nepareiza tā montāža var būtiski ietekmēt pārējās ēkas siltumapgādes darbību. Nepieciešamo siltuma daudzumu, kas radiatoram jānodrošina nosaka pēc telpas gabarītiem un iespējamajiem siltuma zudumiem. Lai jaunie radiatori sniegtu maksimālu komfortu telpā, būtu vēlams tos aprīkot ar regulējošo armatūru. Tas palīdzēs sasniegt telpā optimālu temperatūru, kā arī ļaus taupīt enerģiju.

Bez ievērības nepaliek arī sildelementu vizuālais izskats. Kad visa informācija par sildķermeņa jaudu un izmēru noskaidrota, var doties uz veikalu un izvēlēties sev piemērotāko. Ņemot vērā, ka radiatora iegāde ir ilgtermiņa ieguldījums, ir vērts padomāt par tā izskatu un protams kvalitāti. Viens no kvlitātes faktoriem varētu būt sildķermeņa garantija. Populārākie zīmoli piedāvā 10 gadu garantiju. Radiatora dizainu katrs var izvēlēties pēc savām iespējām. Vēljoprojām populārākie ir tērauda paneļu radiatori, kuru dizainu ir iespējams uzlabot mainot krāsojumu vai pasūtot radiatoru ar gludu priekšējo paneli. Priekš tiem, kuri nevēlas veikt lielas pārbūves esošajā sistēmā, bet vienlaikus vēlas uzlabot savu apkures sistemas efektivitāti, piemēroti būs radiatori ar augstumu 550mm un kuru pievienojumi sistēmai atbilst vecajajiem čuguna radiatoriem. Šāda radiatora nomaiņa neprasīs lielus ieguldījumus un nebūs nepieciešamība pārbūvēt esošos cauruļvadus.

Ekspluatācijas nosacījumi
PURMO radiatori ir paredzēti slēgtajām apkures sistēmām, kuras ir rūpīgi aizsargātas pret brīvā skābekļa iekļūšanu. Cieši noslēgtā, rūpīgi izstrādātā sistēma saglabā enerģiju un sistēmas komponentus. Ūdens noplūde sistēmā noved pie tā, ka sistēma jāpapildina ar svaigu ūdeni, kā rezultātā rodas iekšējo tērauda virsmu korozija. Ūdens noliešana no apkures sistēmas, piemēram vasarā, nav ieteicama. Ūdens temperatūra 0 – 110 grādiem, ieteicamais pH līmenis ir 7 – 9 un maksimālais brīvā skābekļa daudzums ir 0.1 mg/kg.

Spiediens
PURMO radiatoru darba spiediens ir 10 bāri (dažiem modeļiem 6 – 7 bāri). Šie nosacījumi ir jāievēro projektējot un ekspluatējot apkures sistēmu.Strādājot ar apkures sistēmām augstceltnēs, papildus hidrostatiskajam spiedienam ir jāņem vērā arī sūkņu iekārta.PURMO radiatoru spiediena izturība tiek nodrošināta ražošanas procesā, pārbaudot spiedienu katrā radiatorā atsevišķi.

Uzstādīšana (montāža)
Uzstādot radiatorus, ir jāvadās pēc noteikumiem (instrukcijai) un vispārīgi pieņemtas kārtības. Mēs jums iesakām atstāt radiatoru iepakojumā, pirms ir pabeigti būvniecības darbi un ēka ir gatava nodošanai. PURMO Monlac sienas stiprinājumi ir piemēroti visu veidu sienu materiāliem. Daži modeļi var tikt uzstādīti, izmantojot arī grīdas stiprinājumus.

Uz sausām sienām sanitārajā mezglā
PURMO radiatori ir veidoti lietošanai parastās dzīvojamajās telpās. Sanitārajā mezglā (sanitārajās telpās) radiatori ir jāpiestiprina pie sausās sienas un tos nedrīkst piestiprināt, piemēram, tieši blakus dušai. Ja radiatori tiek lietoti ap peldbaseiniem vai citās pastāvīgi mitrās telpās, mēs iesakām, tiem veikt īpašu virsmas apstrādi, kā karsta galvanizēšana.

Atpazīšana (Identifikācija)
Visi PURMO radiatori tiek ražoti un marķēti, vadoties pēc EN 442 standarta. Identifikācijas kods uz radiatoru apakšējās daļas norāda uz ražotāju, ražotāja valsti, atbilstību EN 442, darba spiedienu un ražošanas datumu un laiku.


Produktus skatīt šeit