Lietojot tālāk šo lapu jūs piekrītat sīkdatņu (cookies) lietošanai. Jebkurā laikā jūs variet mainīt šos noteikumus pārlūkprogrammas iestatījumos.

Lūdzu norādiet vai Jūs esat

Ūdens maisītāji: zaļi un inovatīvi

Kas ir pirmais, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties keramiku vai ūdens maisītājus vannasistabai un virtuvei? Uzņēmuma SIA Eva-Sat tirdzniecības vadītājs Jānis Banders atgādina: „Patērētāju populārākās kļūdas ir izvēlēties divu dažādu ražotāju santehniku un maisītājus. Taisot remontu, vienā telpā vajadzētu izvēlēties viena ražotāja vienas sērijas aksesuārus un keramiku.”

Latvijas tirgū vadošie santehnikas ražotāji ir vācu uzņēmumi Grohe un Hansgrohe. Izvēloties popularitāti ieguvušu ražotāju produktus atkrīt bažas par garantijas remontu un detaļu iegādi, ja nepieciešams. J. Banders pastāsta par jaunākajām tendencēm santehnikas jomā, iespējamajiem risinājumiem un biežāk pieļautajām kļūdām.

Iztīrīt sistēmu

Pirmkārt, uzstādot jaunas ūdens caurules un krānu, J. Banders iesaka vispirms attīrīt ūdens ceļus no netīrumiem, kas vēlāk aizsprosto maisītāju. „Ūdens caurulēs pēc remontdarbiem nogulsnējas skaidas un metāla daļiņas. Lai pasargātu maisītāju, vispirms tam ir jānoņem aerators jeb sietiņš, jāatver krāns un kādu laiku jātecina ūdens, ļaujot sistēmai iztīrīties,” viņš paskaidro.

Būtiskākā kļūda, kas tiek pieļauta, izvēloties maisītāju virtuvei, ir neparieza augstuma izvēle – praktiskāk ir izvēlēties krānu ar izvelkamo snīpi, kas vajadzības gadījumā atvieglos ļoti lielu vai netīru trauku mazgāšanu vai piepildīšanu ar ūdeni. Tāpat neatsveramas ir ērtības atvērt ūdens krānu sev vēlamajā temperatūrā. J. Banders teic: „Kādreiz populāri bija divroču maisītāji, kad temperatūra bija jānoregulē manuāli. Tagad gandrīz visi ražotāji ir pārgājuši uz vienroču maisītājiem, kad uzreiz iespējams atvērt vēlamo ūdens temperatūru.”

Grohe Eurodisc Grohe dušas galva

Termostats – konstanta temperatūra

Viens no ieteikumiem, kas attiecas uz maisītāja izvēli dušai vai vannai ir termostats. „Domāju, daudzi ir saskārušies ar problēmu, kad, mazgājoties dušā, pēkšņi mainās temperatūra. Termostats nodrošina to, ka neatkarīgi no plūsmas svārstībām pa krānu tek vienas konstantas temperatūras ūdens. Reaģēšanas laiks ir 0,2 milisekundes, bet, ja termostats ir aizkaļķoties, reaģēšanas laiks var būt mazliet ilgāks,” stāsta J. Banders. Termostata maisītāja vienā pusē tiek regulēta temperatūra, bet otrā – plūsma. „To uzstādot ir jānoregulē temperatūra, kas parasti ir apmēram 38 grādi. Termostata maisītāju var likt arī vannā, ja tā tiek izmantota dušai. Termostata funkcija pasargā no apdedzināšanās ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus,” Eva-Sat pārstāvis uzsver.

Izvēloties savai vannas istabai dušas klausuli, ieteicams izraudzīties tādu, kas būs ne vien kvalitatīva ražojuma, bet arī sniegs gaidīto veldzi un relaksāciju – vadošie ražotāji aprīkojuši dušas klausules ne vien ar vairākiem ūdens strūklas režīmiem, bet arī parūpējušies par krāsu daudzveidību. „Iesaku izvēlēties dušas klausuli ar pēc iespējas lielāku galvu. Svarīgi zināt, ka tas nebūt nenozīmē, ka tiks vairāk tērēts ūdens. Optimālais risinājums klausules galvai ir 40 centimetri diametrā.” Tāpat arī dušā iespējams izvēlēties iebūvētos vai virsapmetuma maisītājus. „Ja dušai atvēlētā platība ir maza, labāk izvēlēties iebūvēto maisītāju, kas ļaus ietaupīt vietu,” skaidro J. Banders.

Grohe Minta Touch Grohe Blue

Filtrēts un nefiltrēts vienā

Vadošais vācu ražotājs Grohe nācis klajā ar jaunu inovāciju – Minta Touch maisītāju –, kas aprīkots ar iespēju atgriezt ūdens krānu tikai ar vienu rokas pieskārienu. Tiesa gan, šajā gadījumā tecēs tikai aukstais ūdens, taču ar to būs pietiekami, lai ātri noskalotu netīras rokas vai kādu virtuves darbarīku. Tāpat Eiropas vadošie ražotāji pievēršas zaļā dzīvesveida popularizēšanai. „Grohe piedāvā jaunu, inovatīvu maisītāju, kad vienā krānā ir pieejams gan nefiltrētais, gan filtrētais ūdens. Kādreiz bija tā krāna ūdenim bija savs krāns, bet filtrētajam blakus atsevišķs. Tagad viss ir apvienots vienā maisītājā Grohe Blue,” par iespējām informē Eva-Sat tirdzniecības vadītājs.

Šis inovatīvais modelis ieguvis vairākas dizaina balvas un ir paspējis sevi attaisnot. „Maisītājam iespējams pievienot arī sparkling jeb gāzētā ūdens funkciju – ar vienu kārtridžu iespējams saražot 600 litru gāzēta ūdens. Šāds risinājums atvieglo dzīvi, jo nav atsevišķi jāiegādājas dzeramais ūdens, kas regulāri jāpapildina. Viena no būtiskākajām Grohe Blue priekšrocībām ir tas, ka šis filtrs nenogalina ūdenī visu dzīvo,” J. Banders uzsver. Līdzās tam unikāls ir arī jaunais Grohe Red maisītājs, kas atsver ūdens vārīšanu. „Modelis ir aprīkots ar četru vai astoņu litru boileri, kas sakarsē ūdeni līdz 95 grādu temperatūrai. Šādas inovatīvas santehnikas izmantošana gādā par resursu ekonomiju,” J. Banders ir pārliecināts.

Interviju sagatavoja
Ginta AUZNIECE