Lietojot tālāk šo lapu jūs piekrītat sīkdatņu (cookies) lietošanai.
Jebkurā laikā jūs variet mainīt šos noteikumus pārlūkprogrammas iestatījumos.

Lūdzu norādiet vai Jūs esat

Pirmšķirīgs dizains un neatsverams komforts

Vannas istaba ir vieta, kas sniedz mundrumu un svaigumu, gatavojoties dienai, bet nomierina dienas izskaņā. Šī telpa mājoklī paredzēta, lai ātri un ērti savestu sevi kārtībā un gūtu pozitīvas emocijas. Duravit zīmola veidotāji centušies apvienot praktiskās nepieciešamības ar atbrīvojošu atmosfēru un stilu. Par uzņēmuma vēsturi, filozofiju un inovatīvajiem produktiem stāsta zīmola pārstāve Latvijā Inese Blunava.

Zīmolam Duravit ir teju 200 gadu pieredze vannas istabas aprīkojuma ražošanā. Viss aizsākās 1817. gadā, kad Georgs Frīdrihs Horns Blekforestā (Black Forset – Melnie meži – aut.) izveidoja fabriku. Šajā reģionā bija visas procesam nepieciešamās izejvielas, jo kalnos veidojas izejmateriāliem nepieciešami ieži, bet cauri tiem virpuļoja maza upīte. 1842.gadā rūpnīca tika paplašināta un sāka specializēties arī santehnikas produktu ražošanā. “Šo gadu laikā uzņēmums ir izaudzis līdz globāli zināmam zīmolam, kas ražo keramikas santehnikas iekārtas, vannas istabu mēbeles, SPA produktus, aksesuārus, kas atbilst sapņu vannas istabas konceptam, kā arī produktus sabiedriskajam un pussabiedriskajam sektoram,” uzņēmuma panākumus un darbības virzienus ieskicē I. Blunava. Patlaban uzņēmuma strādā 5000 darbinieku 9 ražotnēs visā pasaulē un pārstāvniecībās 80 valstīs.

Kvalitātes simbols - mednis

Vannas istabu aprīkojuma ekspertam varētu šķist: “Kurš gan nepazīst zilo medni, kas rotā tik daudzas izlietnes, tualetes podus, urinālus viesnīcās, lidostās un citās sabiedriskās vietās, kā arī privātmājās?” Duravit pārstāve Latvijā teic: “Nespeciālistiem tas šķiet veiksmīgs un pievilcīgs dizains, bet vannas istabu ekspertiem tas parāda Duravit stilu. Starptautiski atzītu dizaineru radīti, ar lielāko rūpību un precizitāti ražoti priekšmeti, kas sniedz pirmšķirīgu plānošanas piemērojamību līdz pašai sīkākajai detaļai.” Duravit produktu dizainu izstrādā tādi slaveni dizaineri kā Filips Starks (Philippe Starck), Sieger Design un citi, kā arī starptautiski atzīti arhitekti. Pelnīto atzinību santehnikas industrijā apliecina arī regulāri iegūtās dizaina balvas.

Izzinot zīmola filozofiju un vēsturi, gribot negribot, gribas vaicāt: kādēļ tieši zilais rubenis? I. Blunava zina atbildi: “Zilais rubenis ir putns, kas kādreiz dzīvojis Melnajos mežos. Georgs Frīdrihs Horns vēstulēs allaž līdzās savam parakstam uzzīmēja arī rubeni. Pamazām stilizējot šo simbolu, tas kļuvis par logotipu, kas atpazīstams kā kvalitātes zīme.”

Moderni, bet funkcionāli

Zīmola nosaukums un logo, kādu mēs to pazīstam mūsdienās, ir tāds no 1960. gada. Dura no latīņu valodas nozīmē ilglaicīgs jeb ilgtspējīgs, savukārt vit ir saīsinājums no jēdziena – sanitārais porcelāns. Tieši tādēļ jāteic, ka, runājot par Duravit, jāakcentē, ka ir runa par sanitāro porcelānu, nevis keramiku. Izstrādājumi tiek apdedzināti temperatūrā virs 1270 grādiem, kas nozīmē, ka gan pati masa, gan glazūras pārklājums ir cietāks un izturīgāks. Tas daudz ko liecina par porcelāna kvalitāti. “Glazūras pārklājuma biezums visiem Duravit produktiem ir no 0, 9 līdz 1 milimetram, un šīs tehnoloģiskās nianses ļauj droši runāt par to, ka izstrādājumi ir ilgmūžīgi. Tie izturēs ilgstošu mehānisku, ķīmisku un abrazīvu tīrīšanu arī intensīvas noslodzes apstākļos bez plaisāšanas un nodiluma. Šos kvalitātes komponentus uzņēmums nodrošina katras klases produkta ražošanā – gan ekonomiskā, gan luksusa segmenta produktiem,” akcentē pārstāve.

Viena no zīmola devīzēm skan - kas neriskē, tas nevinnē. Izaicinājumi un uzdrošināšanās ir īpašības, kas allaž piemitušas Duravit komandai ceļā uz tehnoloģiski komplicētām inovācijām, tādā veidā aptverot jaunas biznesa sfēras.

“Duravit produkti ir moderni, taču tai pat laikā tie nezaudē savu funkcionalitāti un stilistisko aktualitāti arī pēc vairākiem gadiem. Labs dizains nekļūst nemoderns, tas kļūst par klasisku. Kā tas izdodas? Duravit neseko tendencēm, tas pats mēģina tās radīt,” zina teikt I. Blunava.

Skaidras līnijas un vieglums

Viena no pēdējā laika veiksmīgākajām zīmola kolekcijām, kas dienasgaismu ieraudzījusi pirms apmēram diviem gadiem un kas ietver sevī plašu priekšmetu klāstu daudzveidīgiem objektiem, ir DuraStyle, kam sadarbībā ar santehnikas veikaliem Komforts līdz 1. jūnijam ir 25 procentu atlaide. “Kolekcija ir iepatikusies cilvēkiem visā pasaulē, tādēļ Latvijas pārstāvniecība vēlas nodrošināt atpazīstamību arī vietējā tirgū,” vērienīgo cenu kritumu pamato I. Blunava.

Šo kolekciju nevarētu dēvēt par cenas ietilpīgu, jo tā atbilst komforta zonas cenu līmenim. Komforta zonu raksturo ļoti skaidras līnijas un atpazīstams dizains – taisnas malas, konkrēti slīpinājumi un citi dizaina aspekti, kas ievieš telpās vieglumu. Kolekciju radījis dizaineris un arhitekts Matteo Thon. Zīmola pārstāve zina sacīt: “Kolekcijas radītājs vēlējies akcentēt ekonomisko un estētisko ilglaicību – tas panākts ar formālu vienkāršību un vizuālu vieglumu. Radītais vieglums atstāj vietu arī vannas istabas saimnieku individualitātes izpaušanai. Dizaina valoda ir saprotama, atpazīstama un lakoniska, bet kombināciju iespējas – neskaitāmas.”

NEUZKRĪTOŠI. DuraStyle kolekcijas tualetes poda vāks un sēdriņķis veidots izsmalcinātā vieglā dizainā, radot smalkas, neuzkrītošas līnijas

AR BIDĒ FUNKCIJU. Duravit radījis īpašu tualetes podu ar vākā integrētām bidē funkcijām – Sensowash. Tas nozīmē, ka vannas istabā papildus nav nepieciešams iebūvēt bidē, jo arī pēc Sensowash apmeklējuma cilvēks jutīsies tikpat tīrs un svaigs kā tikko pēc dušas. Viss kas nepieciešams poda uzstādīšanai – ūdens un elektrības pieslēgums. Bidē funkcija tiek nodrošināta ar mazas iebūvētas dušiņas palīdzību, kas izgatavota no nerūsējošā tērauda un aprīkota ar trīs dažādiem režīmiem – sieviešu mazgāšanu, masāžas funkciju un aizmugurējo mazgāšanu.

NAKTS APGAISMOJUMS. Sensowash poda sēdriņķis ir apsildāms un aprīkots ar nakts apgaismojumu, kas, apmeklējot tualeti naktī, ļauj pārvietoties telpā, neieslēdzot griestu apgaismojumu, tādā veidā neatgriezeniski aizdzenot miegu.

AR PULTI. Gan vāks, gan sēdriņķis paceļams un nolaižams ar pults palīdzību. Tāpat iespējams regulēt dušiņas izbīdījumu un ūdens plūsmas intensitāti. Tai pat laikā nav jābaidās, ka nākamajam lietotājam nepietiks siltais ūdens, jo tas tiek sildīts ar caurplūdes sistēmu. Arī par higiēnu nav jāuztraucas, jo ķermenim pieskaras tikai ūdens strūkla, kas pūst ar arkveida izliekumu.

BEZMALAS SKALOŠANA. Par modes tendenci daudziem ražotājiem kļuvusi bezmalas skalošana, kas atvieglo poda tīrīšanu un samazina baktēriju vairošanos zem ierastās poda malas ieloces. Arī Duravit radījis Rimmless poda skalošanas tehnoloģiju, gadājot par tīrību mājoklī.

VANNAS. Kolekcijā DuraStyle ietilpst arī vannas, kam piemīt oriģināls dizains un funkcionalitāte. Malas paaugstinājums vannas malā var palīdzēt pieturēties, lai izceltu sevi no vannas, kā arī noderēt kā niša, aiz kuras novietot mazgāšanās līdzekļus.

IZVĒLES IESPĒJAS. DuraStyle kolekcijā radīts arī plašs mēbeļu klāsts un pieklājīga dizaina priekšmeti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. DuraStyle jebkurš varētu sev atrast ko tīkamu.

ZAĻI. Tā kā Duravit ir zaļi domājoša kompānija, kas rūpējas par otrreizējo pārstrādi izmantotajiem materiāliem un lietu ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī resursu taupīšanu, radīti sausie urināli, kam nav nepieciešams ūdens pievads. Noskalošanai izveidota membrāna ar nosegvāciņu un gaisu atsvaidzinošu želeju. Brīdī, kad šķidrums cauri neplūst, vāciņš aizveras. Šī ir inovācija, ar ko var aprīkot jau esošas vannas istabas, kā arī iebūvēt jaunās, būtiski samazinot ūdens patēriņu un ar to saistītās izmaksas.

JAUNA MĒBEĻU KOLEKCIJA. Viena no pieprasītākajām plašajā kolekciju klāstā ir Vero. Nu tai radītas jaunas mēbeles, ko izveidojis dizainers Kurts Mergi juniors no Cīrihes. Iesākumā tika izpētīta kolekcijas popularitāte tirgū un tas, kāpēc interese par to neapsīkst jau gadiem, bet vēlāk radīta jauna mēbeļu kolekcija ar vienkāršām līnijām un skaidru proporciju balansu. Radot šo kolekciju, tās autoram svarīga bija ērtība un modeļu funkcionālā daudzveidība. Kolekcijas atpazīstamības simbols ir vertikālas līnijas rokturi, kas dāvāja mēbeļu kolekcijai jaunu estētiskas kvalitāti.

Akcija DuraStyle produktiem turpināsies līdz 2015. Gada 1. Jūnijam

Produktus skatīt šeit

Interviju sagatavoja
Ginta AUZNIECE

Notiek pasūtījuma apstrāde...