Lietojot tālāk šo lapu jūs piekrītat sīkdatņu (cookies) lietošanai. Jebkurā laikā jūs variet mainīt šos noteikumus pārlūkprogrammas iestatījumos.

Lūdzu norādiet vai Jūs esat

Kanalizācijas smaka telpās? Ir risinājums!

Dušas telpa ir vieta, kur smelties ķermeņa un gara tīrību, tādēļ, plānojot vannas istabas izbūvi vai remontu, svarīgi novērst visus pilnvērtīgai veldzei traucējošos faktorus un aprīkot telpu ar mūsdienīgiem dizaina risinājumiem. Viens no kaitinošākajiem traucēkļiem vannas istabā neapšaubāmi ir nepatīkamās kanalizācijas smakas, taču arī to novēršanai ir atrasts inovatīvs risinājums.

Izlemjot par labu dušas izbūvei, iespējami vairāki risinājumi, norāda SIA Evasat tirdzniecības vadītājs Jānis Banders. Skaidrs, ka dušai vannas istabā tiks atvēlēta vieta, ko būs jāaprīko ar aizkariem vai dušas durvīm, bet vēl viens nozīmīgs aspekts – kas būs apakšā? Ir divi iespējamie risinājumi – ar paliktni un bez tā. “Dušas izbūve bez paliktņa ir no Skandināvijas nācis risinājums. Tam ir vairāki plusi – nav kāpšanas augstuma un līdz ar to samazinās paklupšanas, paslīdēšanas un savainošanās risks, kā arī izdodas ietaupīt. Ja izvēlas dušas kabīni ar paliktni, jārēķinās ar izdevumiem par sifonu un pašu paliktni, kura cena svārstās no 70 eur līdz pat 300 eur un vēl vairāk,” stāsta J. Banders.

Dizaina dušas teknes

Pēdējā laika aktualitāte vannas istabu izbūvē ir dizaina dušas teknes, kas ne tikai nevainojami veic savu pamatfunkciju un aizvada iztērēto ūdeni, bet arī piešķir telpas kopskatam izsmalcinātu eleganci. “Dizaina tekņu piedāvājums ir plašs un to cenas svārstās no 200 eur līdz 500 eur. Tie, kuriem svarīgs dizains, pārsvarā izvēlas kvalitatīvas un skaistas, estētiski pievilcīgas lietas. Viens no modernākajiem risinājumiem šajā jomā Primus-Line teknes, ko ieviesis austriešu ražotājs HL.”

Līdzās izsmalcinātam dizainam, firmas HL inovācija ir sausā dušas tekne. Tas nozīmē, ka ūdenim sifonā izžūstot, tā aizveras ciet, tādā veidā neļaujot telpās ieplūst kanalizācijas smakām. “Šis ir uz 20 gadiem patentēts risinājums, tāpēc uzņēmums HL ir vienīgais, kas pagaidām var piedāvāt šādu inovāciju,” uzsver J. Banders.

Ūdens sifonā neizžūst

“Kāda ir ierastā sifona būtība? Parastajā cauruļsifonā ir izliekums, kurā krājas ūdens, kas nelaiž atpakaļ kanalizācijas smakas. Līdz ko tas izžūst, aromāti no kanalizācijas plūst atpakaļ telpās. Līdzīgs risinājums ir tā saucamajos glāžu sifonos. Runājot par dušas trapiem, arī tie tiek veidoti līdzīgi. Primus-Line dušas tekņu atšķirība ir tā, ka tajos izveidots speciāls pludiņš ar vakuumu, kurš ūdenim izžūstot – nosēžas un nobloķē jebkādas no kanalizācijas nākošās smakas,” inovāciju raksturo SIA Evasat pārstāvis.

Lielākā iespējamība, ka ūdens dušas sifonā izšūs, rodas uz ilgāku laiku aizbraucot no mājām, kā arī tad, ja vannas istabā ir apsildāmā grīda. Siltais gaiss paātrina ūdens izgarošanu, tādēļ, atgriežoties mājās pēc ilgākas prombūtnes, saimniekus nereti pārsteidz nepatīkams aromāts telpās. Pirmais, kas tiek darīts šādā situācijā – liets trapā daudz ūdens. Taču izvēloties nesmirdošo Primus-Line trapu, no šādiem nevēlamiem pārsteigumiem ir iespējams izbēgt uz visiem laikiem.

HL 531 Dušas tekne ar sauso sifonu PRIMUS-LINE! HL 531 Dušas tekne ar sauso sifonu PRIMUS-LINE!

Trapa uzstādīšana

Stāstot par modernās dušas teknes uzstādīšanu, SIA Evasat tidzniecības vadītājs J. Banders atgādina, ka šāds risinājums būs integrējams vienīgi tajās telpās, kurās iespējams padziļinājums grīdās: “Ja tā ir privātmāja, to vienmēr var izdarīt, bet, ja tas ir dzīvoklis betona mājā, tad tas diemžēl nebūs iespējams, un dušai būs vajadzīgs paliktnis.” Trapa dekoratīvās daļas izmērs ir 60 centimetru, bet pašas teknes garums ir 120 centimetri, kas maināms uzstādīšanas brīdī, atkarībā no dušai atvēlētās vietas izmēriem. Uzstādīšanas augstums ir 79 milimetri, kas nozīmē, ka grīdā nepieciešams vismaz astoņu centimetru dziļš padziļinājums. Komplektā iekļauts viss nepieciešamais trapa uzstādīšanai – rāmis no nerūsējošā tērauda, restītes un monāžas uzlika.

Izvēloties savā vannas istabā Primus-Line pievilcīgo dušas trapu, mājas saimniekiem atkrīt rūpes par vēl vienu aktuālu sanitārā mezgla problēmu – aizdambēšanos. “Dekoratīvo trapa daļu ir iespējams noņemt, teknes sifons ir viegli izņemams, tādēļ jebkurā laikā ir ērti to iztīrīt. Šim nolūkam var izmantot gan jau ierastās birstītes, (vienkārši birstītes) gan speciālus tīrīšanas līdzekļus,” J. Banders paskaidro.

UZZIŅAI
PRIMUS-LINE TEKNES PRIEKŠROCĪBAS:

  • ātri un vienkārši uzstādāma;
  • sausais sifons pasargā no kanalizācijas smaku nokļūšanas telpās, pat tad, ja sifonā nav ūdens;
  • teknes sifons ir izņemams, tā atvieglojot tīrīšanu;
  • uzstādīšanas augstums 79 mm, dekoratīvās teknes garums 60 cm;
  • droša hidroizolācija, pateicoties speciālai konstrukcijai.

BEZ SMAKĀM. Līdzās izsmalcinātam dizainam, firmas HL inovācija ir sausā dušas tekne. Tas nozīmē, ka ūdenim sifonā izžūstot, tā aizveras ciet, tādā veidā neļaujot telpās ieplūst kanalizācijas smakām

Produktu skatīt šeit

Interviju sagatavoja
Ginta AUZNIECE